Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu a analytické účely využíváme soubory cookies. Zjistit více ROZUMÍM
Indukční vysílače
Indukční vysílače

Indukční vysílač slouží k bezdrátovému přenosu zvuku z mobilního telefonu nebo MP3 přehrávače do mikrosluchátka. Vysílá signál (indukované elektromagnetické pole), přes který se bezdrátově a neslyšitelně přenáší zvuk z mobilního telefonu nebo MP3 přehrávače do mikrosluchátka. Je opatřený skrytým zabudovaným mikrofonem pro možnost obousměrné skry...

Indukční vysílač slouží k bezdrátovému přenosu zvuku z mobilního telefonu nebo MP3 přehrávače do mikrosluchátka. Vysílá signál (indukované elektromagnetické pole), přes který se bezdrátově a neslyšitelně přenáší zvuk z mobilního telefonu nebo MP3 přehrávače do mikrosluchátka. Je opatřený skrytým zabudovaným mikrofonem pro možnost obousměrné skryté komunikace.

Indukční vysílače dělíme podle způsobu připojení k mobilnímu telefonu nebo MP3 přehrávači na kabelové indukční vysílače zakončené konektorem jack 3,5mm a bezdrátové bluetooth indukční vysílače. Samostatnou kategorií jsou GSM indukční vysílače, které v jednom zařízení kombinují indukční vysílač s mobilním telefonem, který po vložení SIM karty automatický přijímá příchozí hovory.
Kabelové indukční vysílače jsou určené k zavěšení kolem krku.
Bezdrátové bluetooth indukční vysílače jsou určené k zavěšení kolem krku v podobě indukční smyčky, k vložení do kapsy nebo k nošení bez nutnosti skrytí, protože vysílač je zabudovaný v brýlých, hodinkách nebo peru.
GSM indukční vysílače jsou určené k zavěšení kolem krku nebo k vložení do kapsy.

Použití indukčního vysílače se sluchadly

Všechny indukční vysílače jsou kompatibilní i se sluchadly s indukční cívkou pro osoby se zhoršeným sluchem. Indukční vysílač pak slouží pro přenos zvuku přes kabel nebo bluetooth z mobilního telefonu nebo jiného audio zařízení do sluchadla.

Státní příspěvek pro sluchově postižené osoby

Těžce sluchově postižené osoby mohou žádat o státní příspěvek na pořízení individuální indukční smyčky/vysílače na místně příslušném úřadu práce podle zákona č. 329/2011 Sb. a vyhlášky č. 388/2011 Sb.

Formulář o příspěvek na zvláštní pomůcku

Úřady práce se při posuzování o přiznání příspěvku na zvláštní pomůcku řídí shora uvedeným zákonem č. 329/2011 Sb.

Pokud vám bude přiznán nárok na příspěvek, vaše stanovená spoluúčast je obvykle 10% z ceny pomůcky, nejméně však 1000 Kč.

Více

Indukční vysílače 

filter
Povolené filtry:

    Slevy